01.10.2010

Dzień 15 - oper za poprzedni dzień + pierwsze filmy :)

Dziś dzień pasożyta zacząłem od telefonicznego klapsa od Pani Agnieszki Pindery. Jest jedną z kuratorek wystawy "More is more" (http://csw.torun.pl/wystawy/baza-wystaw/more-is-more), po której między innymi wczoraj buszowała gn-Bojóweczka. Zadzwoniła do mnie właśnie w tej sprawie i w trakcie dnia miała do mnie przyjść porozmawiać dłużej o tym.

I dalej pocisk od Pań sprzątaczek, ale chyba z nimi to już niemalże wszedłem w sojusz, więc nie jest źle ;) Ale bezwzględnie - Panią porządkowym muszę podziękować za posprzątanie tego co na mnie by spadło. 

A o co chodzi - o kawałki białej farby odpadającej z wczorajszych garniturów i białe kreski (jak od kredy , właśnie po tych po garniturach) na wewnętrznych ścianach tego obiektu tunelu z kinem wewnątrz. O to chodzi.
Tego na pewno nie zrobiliśmy specjalnie, to był skutek uboczny - użyłem farby typu śnieżka, która się łuszczyła i działała jak kreda. Spowodowane było to brakiem pieniędzy na np. farbę lateksową, ale teraz będę musiał się tym zainteresować. Z drugiej strony - badanie empiryczne tolerancji i relacja akcja/reakcja w takim miejscu jest ciekawe.

Rozmowa z Panią Agnieszką Pinderą przebiegła spokojnie. Przeprosiłem chociaż też powiedziałem od razu, że "każdy ma swoje działanie - ja i Ty". Poza tym Agnieszka mówiła mi o swojej relacji ze spotkania z "moimi ludźmi" i jak udzieliła im nagany za ich chamskie zachowanie - chyba chorchanie (nie plucie, tylko same odgłosy) w windzie, którą ona jechała.
O ile promuje się lekko chamskie akcje Azorro to jak sam kurator poczuje na sobie nota bene podobne działania sztuki - to już jest źle i trzeba udzielić nagany :) (wiem, wiem, to nie była wystawa kuratorowana przez Agnieszkę Pinderę, a Joanne Zielińską, ale Agnieszka jest kuratorem w placówce gdzie się "robi" takie wystawy)
 Samo tego typu działanie chcą pokazywać jako sztukę, ale by je pokazywać/odczuwać w praktyce już nie. Wydaje mi się, że bliżej tu do MSW (Muzeum Sztuki Współczesnej), ale wiadomo - sztuką rządzą kuratorzy, oni są wyrocznią :) A tutaj już 2 pierwsze filmiki na youtube:


GN - Bojówka / Bojóweczka, no.2 (30.09.2010), CSW w Toruniu - akcja "Otoczenie"
GN - Bojówka / Bojóweczka, no.2 (30.09.2010), CSW w Toruniu - akcja "Pożegnanie"

http://www.youtube.com/watch?v=7jCJadLNoyE


Żałuje, że nie byłem w tej windzie z "naganą" :) 


Niedługo więcej!pozdrawiam
pasożyt
gn


4 komentarze:

  1. Ja tu widzę na kamerze, że ty kradniesz moją koronę!!! :<

    OdpowiedzUsuń
  2. jaką Twoją koronę????>??????? :)

    OdpowiedzUsuń
  3. A kogo korona? przecież to i'm the king! ;)

    OdpowiedzUsuń