12.10.2010

Jakiś czas temu...

Jakiś czas temu Pani Basia Zacharek napisała troszkę o "Pasożycie" na http://www.podkopcem.pl/?n=07312007224508.09252010135456 (na samym dole pod zakładką "reportaże"):

"

Jestem Basia. Jestem z Torunia. Popieram „Pasożyta”.
Autor: Basia

„Artysta tworzy sztukę - to jest jego praca, za którą otrzymuje wynagrodzenie poprzez sprzedaż swoich dzieł lub honoraria z wystaw/działań artystycznych. Często powstaje sytuacja, w której artysta, chociaż uprawia sztukę namiętnie, to nie może się z niej utrzymać. Zostaje zmuszony do stopniowego porzucenia sztuki, na rzecz bardziej dochodowego zawodu. Powoduje to, że umiera jako artysta. Chcąc przeżyć GN sięga po idee pasożytnictwa.”
Tymi słowami wita nas Pan Pasożyt na swoim blogu. Więcej o idei pasożytnictwa i jego związku z całą „pasożytniczą akcją” w CSW możemy dowiedzieć się z „Manifestu pasożytyzmu”, umieszczonego również na blogu, a także przed samym „nowym domem GN”. Manifest jest ciekawy, szczególnie dla osób lubiących biologię.
Gdy usłyszałam jakieś zdawkowe informacje na temat „Pasożyta” nie zaciekawiło mnie to zupełnie, wręcz zniechęciło… Pomyślałam, że to kolejna prowokacja młodych artystów, którzy tak naprawdę nie mają nic do przekazania…
Jednak trafiłam do CSW, odnalazłam Pana Pasożyta i nie wiem, jak to się stało, ale nie mogę przestać myśleć o tym szalonym pomyśle wcielonym w rzeczywistość. Najwspanialsze jest to, że Pasożyt to żywy organizm, ciągle rozwijający się i nieprzewidywalny w swoich kierunkach rozwoju. Mam tu na myśli działania podziemnej bojówki i inne plany rodzące się w głowie Pana Pasożyta.
Miesiąc czasu to dużo. Wpadnijcie do CSW na kawę a wyjdziecie odmienieni. Z pytaniami w głowie, na które musicie sami szukać odpowiedzi, bo Pasożyt nie jest od tego by Wam ułatwiać życie. Choć każda inspiracja uruchamiająca nasze szare komórki jest dla nas pożyteczna, więc ten Pasożyt to chyba nie taki zły…
"

Raczej miło. Raczej dziękuję :)
pozdrawiampasożyt

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz