10.11.2010

Pasożyt poszukuje żywicieli!

"Poprzez mieszkanie w galeriach, muzeach, instytucjach kultury, a także w domach artystów, marszandów, kuratorów mamy zamiar dokonać próby utrzymywania się (w bezpośredni sposób) artysty ze sztuki. Nie chcemy wchodzić w rodzaj symbiozy, jak to miało miejsce w wiekach wcześniejszych, kiedy artyści tworzyli na dworach królów – chcemy pasożytować na „królach”, czyli tych, którzy na sztuce się już „dorobili” (lub mają na to finanse)."Grupa GN, by zarówno przeżyć jak i kontynuować projekt poszukuje nowych żywicieli. Wobec tego, jednym z elementów poszukiwań było rozesłanie listów wraz z Manifestem Pasożytyzmu po galeriach / muzeach / instytucjach i miejscach sztuki/kultury.

Ogólnie mówiąc
jeśli ktoś chciałby zostać żywicielem to zapraszam do kontaktu,
jestem otwarty na dialog co do projektu pasożyta
:)


Ma nadzieję, że poprzez tą kampanię pocztową uda się znaleźć żywicieli i moje pasożytnictwo zacznie działać na większym obszarze Polski :)Na ten moment Toruń jest kolebką tej akcji i rozwija się tutaj - najprawdopodobniej w niedalekiej przyszłości "spasożytuje" Galerie Nad Wisłą prowadzoną przez Mariana Stępaka, a w zasadzie - profesora Mariana Stępaka (Intermedia i Multimedia na WSP UMK w Toruniu). 
Świetna osoba, która zresztą swoją postawą (chęć wpuszczenia pasożyta do swojej galerii) pokazuje jak bardzo jest otwarta.pozdrawiam
pasożyt
gn

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz