27.12.2010

GN w ARTEONie!

Trudno czytać tą całą prasę artystyczną, ale miło, że jak nawet się jej nie czyta to znajomi poinformują Cię o stosownych rzeczach :)
:


Arteon nr12/2010, fragment artykułu pt. „Sztuka, subkultura, dialog. Wystawy w Lublinie i Toruniu”, autor: Xawery Stańczyk:
„(...)Happening młodej grupy Gruba Najgorsza także nie wywołał entuzjazmu. Nie ma się co dziwić, ponieważ sprowadzał się do rozdawania brudnych, sztucznych kwiatów przez osoby w rajstopach na głowie i umazanych farbą białych marynarkach, a także do przemierzania galerii z transparentem „Nowa, nowa, nowa, nowa ekspresja”.(...)”

Dziękujemy i miło nam, że zostaliśmy dostrzeżeni w Arteonie :) Chociaż nie braliśmy oficjalnego udziału w wystawie to w ujęciu redaktora staliśmy się jej punktem programu.
Trzeba powiedzieć, że autor postarał się by w miarę obiektywnie przedstawić akcję Bojówki na wernisażu wystawy "Apogeum. Nowa ekspresja 1987" w toruńskim CSW (29.10.2010). Co prawda trudno by było ująć w 2 zdaniach to, że ważną cechą Bojówki jest "nielegalność" i organizacja, czyli grupa złożona z osób nie zajmujących się sztuką na co dzień, ale i tak się cieszymy :)

pozdrawiamy Xawerego!
GN'Bojówka

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz