20.04.2011

O „Moje”

Rzut na przestrzeń "Moje" bez wystawy.

17 kwietnia w spasożytowanej Galerii Nad Wisłą wystawą Filipa Laskowskiego "Impresja nr 102" rozpoczął się cykl wystaw pt. „Moje”.
Drugie, mniejsze pomieszczenie w Galerii, które dotychczas pełniło rolę white cube (6 białych ścian bez okien) zamieniłem na moje cube (ang. my cube). Cała przestrzeń została wypełniona napisami MOJE. Do tak wykreowanego miejsca zapraszam artystów do stworzenia swojej wystawy, zależnie od chęci danego twórcy - podjęcia dialogu lub własnego monologu. Jedynym ograniczeniem jest brak możliwości zamalowania lub uszkodzenia ścian, by następni artyści mogli "wejść" w taką samą przestrzeń jak ich poprzednicy.

Projekt "Moje" zakłada odgórne ingerowanie w wystawę, która ma się odbyć. Jest to otwarta, klarowna sytuacja, w której artysta godzi się na wytworzoną wcześniej specyficzną przestrzeń, jednakże sama wystawa, którą tworzy dana osoba w tym sześcianie nie podlega żadnym korektą/sugestią/etc. 

Wernisaże wystaw odbywają się w trakcie spotkań Z20LWBCZ,ŻTB (za 20 lat wszyscy będą Ci zazdrościć, że tu byłaś/eś), które odbywają się w niedziele co 2/3 tygodnie (zależnie od kalendarium świąt, etc). Terminy następnych spotkań i zarazem wernisaży to:
8.05, 22.05

Więcej informacji niebawem, a poniżej różne zdjęcia.


Rzut na przestrzeń "Moje" bez wystawy.
Z procesu wykonywania
przestrzeni "Moje".
F.Laskowski w trakcie pracy
nad wystawą „Impresja nr 102”
w „Moje”.
Ujęcie z wystawy
F.Laskowskiego „Impresja nr 102”
w „Moje”, 17.04.2011

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz