27.06.2011

Z20lwbcz,żtb (Pikaso w Moje) - 2.07.20!! (sobota)Z20LWBCZ,ŻTB - 2.07.20!!

2.07.2011, godz.17:00
SOBOTA
w spasożytowanej Galerii Nad Wisłą

Kontynuując dobrą passę spotkań Z20LWBCZ,ŻTB chcielibyśmy zaprosić na kolejne wydarzenie artystyczno-rekreacyjne, które odbędzie się 2 lipca w spasożytowanej Galerii Nad Wisłą, która obecnie jest siedzibą projektu Pasożyt, ale organizatorzy przygotowali również inne atrakcje.
Harmonogram zajęć na najbliższe "Za 20 lat wszyscy będą Ci zazdrościć, że tu byłaś/eś":


godz. 17:00
wystawa PIKASO
(w ramach cyklu wystaw pasożytniczych pt. "Moje")

Pikaso to polski artysta, mieszka i pracuje w Gdańsku. Jego dzieła budzą niepokój. Są zimne i ciemne. Krzyczące twarze, które wwiercają się w głowę odbiorcy często wracają później ze zdwojoną siłą. Są trochę jak stare fotografie ludzi, których duchy mieszkają w opuszczonym domu, podobnie jak amerykańskie filmy horror mieszają się ze skandynawskim kinem, jak ponury pokój psychopaty, którego ściany pokryte są zdjęciami ofiar. Akt niszczenia synchronizuje się z aktem tworzenia. Na styku tych dwóch sił klaruje się przekaz artysty. Może i czasami nieświadomy, ale w tym momencie, aż chciałoby się poprosić o to by większość twórców próbowała działać nieświadomie.
Pikaso głównie maluje (ściany, płótna, płyty drewniane, papier), ale gdy wychodzi w przestrzeń jego instalacje w dużej mierze także posiadają znamiona malarskie. Najistotniejszy jednak jest ten nadrealny / podrealny , a może i nawet – psychopatyczny kontekst. Pikaso to jeden z twórców, który zapewne zdołałby przełożyć swój specyficzny klimat w każdym plastycznym medium.

„zło jest ostatnio ważnym nurtem środkowo europejskiego streetartu, a pikaso jest jego głównym adeptem w Polsce” (http://vlepvnet.bzzz.net/story/kolekcja-vlepvnetu-czesc-5-pikaso)

Prace Pikaso:
http://cargocollective.com/pikaso
http://www.zerozer.com/pikaso/index.html


\
W TLE na werandzie
będzie grał
Michał Głowacki na elektrycznej gitarze
i Ty też będziesz mógł zagrać

A tu obrazy Michała Głowackiego:
http://www.facebook.com/media/set/?set=a.122893304461264.32785.100002217844478


Pierwsza niepisana zasada po wkroczeniu na teren pasożyta
FANTY / JEDZENIE DLA PASOŻYTA WSKAZANE

Serdecznie zapraszamy na niedzielne popołudnie z podmiejsko-działkową sztuką i zachęcamy do śledzenia na bieżąco informacji z domu Pasożyta pod adresemwww.pasozyt.blogspot.com.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz