28.07.2011

Z20LWBCZ,ŻTB - 31.07.20!!(ndz), E.Stemplowski w "Moje" i ...31 lipca (niedziela) · 14:00

spasożytowana Galeria nad Wisłą
ul. Przybyszewskiego 6
Torun, Poland
Kontynuując dobrą passę spotkań Z20LWBCZ,ŻTB chcielibyśmy zaprosić na kolejne wydarzenie artystyczno-rekreacyjne, które odbędzie się 31 lipca w spasożytowanej Galerii Nad Wisłą, która obecnie jest siedzibą projektu Pasożyt.
Harmonogram zajęć na najbliższe "Za 20 lat wszyscy będą Ci zazdrościć, że tu byłaś/eś":Eugeniusz 
STEMPLOWSKI
w pasożytniczej przestrzeni "Moje"
godz. 14:00

Eugeniusz Stemplowski jest artystą samoukiem. Zajmuje się malarstwem. Tworzy nasycone kolorem kompozycje figuratywne i abstrakcyjne z zabarwieniem myślenia nadrealnego. Mieszka i tworzy w małej miejscowości położonej w lesie nieopodal Bydgoszczy.

"Malowanie obrazów jest moim głównym zajęciem,chociaż w żadnej szkole mnie tego nie uczono."

http://www.eugeniusz-stemp
​lowski.pl/prezentacja twórczości 
ANDRZEJA MITANA

na podstawie materiału wideo i magazynu "Tutył roboczy" (029-030)

Andrzej Mitan (ur. 1950 r.); poeta dźwięku, performer, wydawca płyt artystycznych; studia w UMCS i KUL w Lublinie oraz w ATK w Warszawie.
Od końca lat 60. jest aktywnym animatorem sztuki, kuratorem i koordynatorem wielu festiwali, wystaw, koncertów, sympozjów, m.in. w klubie REMONT w Warszawie, Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki, Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia” w Radomiu.
Andrzej Mitan należy do jednych z najbardziej oryginalnych i zjawiskowych postaci na polskiej scenie niekonwencjonalnej wokalistyki i artystycznego performansu. Jego aktywność twórcza nie mieści się w żadnym nazwanym kanonie przedstawień sztuki. Porusza się na granicy improwizacji jazzowych, poszukiwań tzw. nowej muzyki czy poezji dźwiękowej.
Pełny biogram: http://www.2b.art.pl/index​.php?LANG=pl&struct=9_28&a​rt_ID=586

Zaprezentowana zostanie płyta z dokumentacjami akcji oraz książka o twórczości artysty. Wydane przez "Tytuł roboczy" (2b).
Pierwsza niepisana zasada po wkroczeniu na teren pasożyta
FANTY / JEDZENIE DLA PASOŻYTA WSKAZANE

Serdecznie zapraszamy na niedzielne popołudnie z podmiejsko-działkową sztuką i zachęcamy do śledzenia na bieżąco informacji z domu Pasożyta pod adresem 
http://pasozyt.blogspot.co​m

-
wydarzenie na facebooku: 
http://www.facebook.com/event.php?eid=197113613677346

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz