12.09.2011

Idea prokreacji tworu 'artysta-pasożyt'

„(…) zarysowującą się tendencją jest to, że pasożyty wchodzą w związki ze zwierzętami stojącymi na bezpośrednio wyższym stopniu rozwoju, a następnie przechodzą do jeszcze wyższych grup.”
(Neil A. Croll, „Pasożytnictwo i inne związki”, PWN 1977, str. 39)

Aktualnie pracuje nad tekstem/ideą/nie-manifestem przybliżającym moją motywację do wykreaowania "Castingu na Samicę artysty-pasożyta". Czytam książki biologiczne by zbudować tekst na bazie cytatów z nich, ale niestety to nie jest takie łatwe, ponieważ "klasyczne" pasożyty z natury mają zupełnie inny sposób prokreacji niż ja bym przewidywał. Jednak mogę znaleźć pewne kwestie spójne.
Niebawem umieszczę ten tekst, tutaj w 'regularnym' wpisie oraz w menu bocznym (po prawej stronie tej strony przy regulaminie i informacji prasowej).


W tle przygotowuje się do udziału w GLOBAL COMMUNIACTION 2011, czyli 'interakcyjnego' festiwalu w MCSW Elektrownia w Radomiu, który odbędzie się w dniach 23-25.09. Opis działania (krótka informacja):

Malarstwo pasożytnicze, 21-24.09.2011
Projekt intermedialny (akcja, instalacja, malarstwo akrylowe, wystawa)

Malarstwo pasożytnicze to projekt artysty realizowany przy aktywnym udziale zaproszonych osób, które przed przystąpieniem do niego były zarejestrowane w Urzędzie Pracy. Podczas trwania projektu uczestnicy nauczą się podstaw malarstwa, które pozwolą im na kopiowanie współczesnych dzieł znanych twórców. Poznają proces powstawania i samodzielnego tworzenia obrazów - począwszy od zbijania krosna, nabijania płótna, aż po werniksowanie etc. Dzięki przeprowadzeniu akcji chociaż na kilka dni (a w przyszłości może na stałe) stopa bezrobocia w Radomiu zmniejszy się a artysta-pasożyt uzyska obrazy, które staną się punktem wyjścia do kolejnych akcji artystycznych.
Zwieńczeniem działania będzie wystawa zrealizowanych obrazów z cyklu „Malarstwa pasożytniczego”, której wernisaż odbędzie się 24 września (w sobotę) o godzinie 19:30 na terenie tymczasowej siedziby MCSW „Elektrownia” w Radomiu przy ulicy Domagalskiego 5.


Twórca projektu: Arkadiusz Pasożyt (www.pasozyt.blogspot.com)
Współpraca: Urząd Pracy w RadomiuTakie buty.I trochę prawdziwszej sztuki
Nadchodzi jesień nad Wisłą. Niektórzy szukają sezonowego domu.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz