16.10.2011

Geppert w awangardzie. Współpraca z maciejem kurakiem. Afterparty. Jedzenie. włosy. rożności.
Tak samo jak na samym początku (czyli ponad rok temu) dostawałem pytania: "a co Ty w zasadzie robisz?", tak samo teraz dostaje takie pytania.

Od wstawania, jedzenia, picia, siedzenia na komputerze, a w tym: pisania listów, e-maili, przeglądania stron, dodawania notek do bloga, a także rozmawiania z różnymi osobami. Dalej:  jeżdżenie na rowerze, chodzenie, mycie się, oglądanie filmów, myślenie, czytanie, ubieranie i rozbieranie się, przyrządzanie jedzenia, mycie naczyń, leżenie, kupowanie, tańczenie, fotografowanie, rozmawianie przez telefon, aż po spanie. Nie maluje, nie rysuje, nie rzeźbię, a jeśli już robię to czasem to nie z premedytacją, ani tym bardziej by wystawiać to na pokaz jako przykład swojego działania.

Priorytetem jest przeżycie jako artysta, a konkretnie jako wartość, którą sam wytworzyłem, czyli jako artysta-pasożyt. O ile wyciąganie finansów za tzw. nic nie robienie, może czasem zawierać się w powyższym zdaniu, to jednak nie jest to esencją mojego działania.Aktualności:

MACIEJ KURAK
PASOŻYT - WERSJA DEMOKRATYCZNA
Sponger-democratic version 
17 - 28.10.2011
wernisaż / opening: 17.10.2011 g. 18.00GALERIA AT
ul Solna 4 
61-735 Poznań, Poland


-
Tak Maciej mnie wykorzystuje :)
ZAPRASZAM
Z Gepperta w BWA Awangardzie. Jedna malarka dostała 30.000, że aż zazdroszczę.
Przy stole. 
Po jedzenie z artystami, kuratorami, nominatorami, jurorami, historykami sztuki, krytykami, galerzystami, marszandami i organizatorami. Każdy musi jeść.
A nawet artyści i kuratorzy spoza oficjalnego stołu tego wieczoru musi też coś zjeść. Za napojenie mnie przyniosłem im coś do jedzenia, ale nie żebym sobie miał odstawiać od ust.

Dzisiejszy poranek z łóżka. Chociaż w moim działaniu nie podniecam się zbytnio wartościami estetycznymi to jednak czasem jak obudzę się to nie mogę powstrzymać się od zrobienia zdjęcia. Niestety tego tu nie widać (ponieważ mam zbyt słaby aparat, znaczy: w tym ujęciu był zbyt mocny kontrast światła do cienia), ale za oknem był piękny widok na budynki z surowego betonu na tle jasno-błękitnego nieba.

Znajomi i nieznajomi. Budynek, w którym mieści się Studio BWA jest oryginalnym miejscem. Od Stowarzyszenia Miłośników Bułgarii, poprzez redakcję Rity Baum, firmy RamPol, lokum na organizację urodzin i przyjęć, aż po przestrzeń eksperymentalną do uprawiania sztuki. Daje to szerokie spectrum wydarzeń, które mogą zaistnieć w tej klatce schodowej.Taki kapelusz.Takie włosy.Brat samicy też wpadł do nas pooglądać youtube'a ;)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz