21.05.2012

W ruchu


*

Ostatnie 5 dni byłem w Warszawie, ale teraz będzie trochę o niedalekiej przeszłości i przyszłości

1-2 czerwca biorę udział w dwudniowym festiwalu kultury i nauki w klubie Fado w Aleksandrowie Kujawskim o nazwie: FADOfest 2012. Mój udział w tegorocznej edycji zaczyna się już od samiuśienkiego ranka 28 czerwca, kiedy to ruszę w teren (Aleksandrów Kujawski, Ciechocinek i okolice) w celu pomocy moim potencjalnym pasożytom.


Krótko o klubie Fado (zapożyczone z http://klubfado.pl/info.html ):

W urokliwej, małej mieścinie na Kujawach, przeciętej szynami na pół, słuchającej łoskotu poligonowych wystrzałów, czerpiącej moc z piramid (jednych z nielicznych oryginalnych na świecie), żyjacej w cieniu olbrzymiej piłki, smigła i słynnego orła niszczącego okowy tyranii, stoi Fado. Czasami mozna tam spotkac ludzi. Organizują oni koncerty, prezentacje poetyckie, pokazy slajdów i filmów, pokazy performance, pogawędki na różne ciekawe tematy, turnieje sportowe, pokazy mody. Wydarzenia te nie łączą sie stylistycznie, idea polega przede wszystkim na różnorodności. Plenery, wycieczki krajoznawcze oraz bezwstydne wychodzenie na miasto z happeningami to inne przykłady naszych działań. Sztandarowym projektem zewnętrznym (i wewnętrznym) Fado jest festiwal Biała Lokomotywa. Nie będziemy tu o niej pisać bo to duże przedsięwzięcie i se poczytajcie ->tutaj. "Klimat zadupia czyni Fado miejscem wyjątkowym"- tak usłyszeliśmy od przypadkowego gościa pochodzącego z innego regionu.
Opis mojego działania 
"Pasożyt staje się żywicielem"
:

Przez pryzmat prawie dwuletniej działalności jako Pasożyt, pod wpływem bagażu doświadczeń wynikających z natury swojej działalności twórczej, chciałbym odwrócić relacje układu pasożyt-żywiciel. Spróbuję zostać żywicielem dla odbiorców sztuki, jednakże dla instytucji kultury nadal będę pasożytem, ponieważ zapewni mi warunki do życia i dzięki czemu - umożliwi działanie.
Działanie będzie polegać na ogłoszeniu się w mediach lokalnych jako twórca / artysta-rezydent mieszkający w CSW. W ramach swojej działalności bezpłatnie pomogę przy wszelkich zajęciach, przy których moje wykształcenie i doświadczenie zawodowe lub życiowe będzie użyteczne. Pomoc będzie realizowana na miejscu (w CSW) lub, co pozwala na zaskakujące interakcje i fenomeny, w mieszkaniach lub miejscach pracy chętnych. Ogłoszenie będzie zawierać opis zajęć, którymi trudniłem/trudnię się i w których jestem kompetentny.

Dzięki powyższemu działaniu chciałbym otworzyć się na potrzeby odbiorcy sztuki, zmienić kierunek wektora komunikacji wewnątrz kultury. Spróbować za pomocą sztuki bezpośrednio pomóc innym odbiorcom, zarówno zdającym sobie sprawę, że jest to projekt artystyczny lub, co może być bardziej inspirujące, dowiadującym się o konwencji dopiero w trakcie. Dążę do tego, by stworzyć na ten czas sytuację, w której kultura łoży na twórcę. Ten zaś bez cienia wątpliwości może poświęcić się na dawanie dobra odbiorcy. Od tego, frapującego i poddanemu mojej obserwacji, elementu układu świata artystycznego nie oczekuje większej interakcji niż otwarcia na sztukę.Niebawem więcej informacji na:
(lub inny adres, ale go tu podmienię)


Inne ciekawe adresy:
Klub FADO - http://klubfado.pl/
Program FADOfest 2012 - http://klubfado.pl/w/fadofest.html

Z tego powodu tydzień temu odwiedziłem klub Fado, a jego właściciel – Świstak ej kej ej Krzysztof „oprowadził” mnie po okolicznych zabytkach i terenach zielonych.


* OFFTOPIC *

Ostatnie dni spędzałem w stolnicy/stolnicy, która coraz bardziej mi się podoba. Teraz tylko taki szybki preview, czyli poniżej macie ujęcie z przygotowywania wystawy w gmachu byłej Biblioteki Krasińskich na ul. Okólnika 9. Polecam odwiedzić, ze względu na wszystko - idee, przestrzeń dawnej biblioteki, ruch (szczególnie na rowerze), może nie ze względu na sztukę, ale wcale o to się nie musi rozchodzić, w sumie to komuś mogą się podobać duże szablony, w sumie to nawet dużej części społeczeństwa się podobają...

tak czy siak,
pozdrawiam organizatorów
więcej pod poniższymi adresami:
*


POCHYL PRZECHODNIU GŁOWĘ !
JEŚLI O NIECH ZAPOMNISZ......
NIECH BÓG ZAPOMNI O TOBIE !

(słowa z pomnika lotników polskich w aleksandrowie kujawskim)
(czyli to co powyżej widać na zdjęciu)


Dyskusja na drodze
Ciechocińska palmaWystawa malarstwa w ogródku zakopiańskimPomnik "dla uczczenia 30 lecia PRL"


Aleksandrowska palma (przy klubie Fado)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz