01.12.2012

Integrative Exhibition II + PRZEprojekt in GnW / Wystawa Integracyjna II + PRZEprojekt w GnW - 6.12.2012
(today will be only in polish, if you want to check what is a clue in event below than use maybe a google translator :) )

Wystawa integracyjna II (w ramach otwarcia PRZEfestiwalu)
06.12.2012 (czwartek), godz. 20:00
Galeria nad Wisłą, ul. Przybyszewskiego 6, Toruń
tel. kontaktowy: 600811276

Spotykamy się o godz 20 pod schroniskiem, żeby razem pójść do Galerii nad Wisłą. Czekamy do 20:20. 
Nie zapominajcie o Pasożycie i przynieście mu jakiś prezent na Mikołajki! (tak napisał Piotrek Lisowski)

Kolejna Wystawa integracyjna w Galerii nad Wisłą odbędzie się w ramach otwarcia PRZEfestiwalu zwięczającego rok pracy PRZEprojektu w CSW Znaki Czasu w Toruniu. Z założeń Wystawy integracyjne mają na celu umożliwić, a przede wszystkim skrócić dystans, a nawet zlikwidować na liniach: twórca – twórca, twórca – odbiorca, odbiorca – twórca i kończąc na odbiorca – odbiorca. Pomimo tego, iż skracanie owego dystansu przyświeca oficjalnie sztuce od ponad wieku, to efekty najczęściej są dość mizerne. Cykl wystaw nie zakłada żadnego scenariusza czy konkretnego planu, ale został pomyślany tak, iż bez obecności i gotowości zostania na dzień lub kilka, nie dojdzie do skutku. Jako, że nie ma ustalonych reguł i przebiegu, jego efekty są nie do przewidzenia. 


W programie:
- instalacja Liliany Piskorskiej Kobieta do zjedzenia
- Wystawa integracyjna II
sztuka (póki co: Magda Węgrzyn, Karolina Ciężkowska, Olga Szczechowska, Bogna Morawska, Agnieszka Szatkowska i Alicja Wieczorek), jedzenie i picie - Wasze, naleśniki będzie robić pasożyt, ale Wasz-farsz, a muzyka: Pchełka & W. Zadrużyński na zmianę z zespołem RzeźUcha,
- sztuka pod dyskusję (jeśli chcesz coś poddać to daj / znać) i sztuka dyskusji,

Kobieta do Zjedzenia jest finalizacją projektu, do którego włączyłam otaczające mnie kobiety – rodzinę, koleżanki i znajome. Prosiłam je o użyczenie mi do sfotografowania swojej piersi, przyozdobionej jedzeniem, które wybiorą ze swojej kuchni. Z tych zdjęć stworzyłam cielesno-gastronomiczny obiekt nawiązujący do pornograficznych przedstawień kobiecego ciała – ciała do zjedzenia, skonsumowania i wydalenia. Ciała uprzedmiotowionego i erotyzowanego. Kobieta do Zjedzenia w swej warstwie wizualnej i ideowej jest próbą odmistycyzowania statusu piersi jako swoistego tabu, piersi, które poza sferą erotyki nie mają prawa bytu w kulturze masowej.
Wszystkich gości chciałabym prosić o przyniesienie ze sobą czegoś do jedzenia - dzięki czemu moglibyśmy razem symbolicznie skonsumować Kobietę do Zjedzenia.


Liliana Piskorska ur. w 1988 roku, studiuje na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, gdzie obecnie przygotowuje dyplom w pracowni Rysunku Intermedialnego. Od 2012 roku współpracuje z CSW Znaki Czasu w Toruniu w ramach projektu PRZEprojekt.  W swoich pracach porusza wątki feministyczne, choć bardziej w kategorii poszukiwań tożsamościowych, czy pastiszowych (gra z własnym wizerunkiem), a z drugiej strony jej działania przyjmują charakter analityczny, odnoszący się do sytuacji społeczno kulturowej. Pole jej zainteresowań obejmuje zagadnienia związane z cielesnością, relacjami władzy oraz subwersywnym traktowaniem normatywności. I siebie. 

Pchełka&W.Zadrużyński ur. 26.11.2012, okazjonalny duet, próba zrealizowania marzenia dwójki muzyków (a może tylko jednego z nich) grających w wielu różnych zespołach osiągających sukcesy na arenie nawet i międzynarodowej. Pchełka (Marta Rogalska) śpiewa i gra na flecie oraz kaoss padzie w zespołach: Pchełki i We Are Not From Iceland, a Wojtek Zadrużyński jest bębniarzem w Szczerbatych Zajączkach i Gribojedow. Występ 6 grudnia w Galerii nad Wisłą będzie ich pierwszym występem we dwójkę, więc nie wiadomo jakiej stylistyki muzycznej można oczekiwać.
Odsłuch: www.myspace.com/pchelkiwww.soundcloud.com/szczerbate-zaj-czki-trio/www.google.pl

RzeźUcha „Zrodzony przez wiosnę w kwietniu Roku Lasów w miocie ze śpiewem ptaków, sczezł w spazmach po pierwszym rzężącym wrzasku w niedzielę przed Jarym. I oto wraz z ptaków odlotem powraca zmartwychwstały jesienią rychło po Wieńcach! Krewniaczy duet przeczesujący gęstwiny ambientu i meandry muzyki elektronicznej na bazie dźwięków powstałych wskutek połączenia sampli, skrajnie swobodnej improwizacji i aleatoryzmu – RzeźUcha” (Grzegorz Lachowski o zespole)
Zespół występował rok temu w Galerii nad Wisłą w ramach cyklu Z20LWBCZ,ŻTB – Za 20 lat wszyscy będą Ci zazdrościć, że tu byłaś/eś (Marcin Zaborski powiedział, że to było w miarę dobre), więc teraz ich występ można potraktować niemalże jako rocznicę.
Odsłuch: www.dailymotion.com/video/xiqtob_rzeyucha-galeria-nad-wisyy-17-kwietnia-2011_music

Galeria nad Wisłą „Prywatna galeria autorska założona przez Mariana Stępaka w 1991 roku. Zajmuje niewielką przestrzeń składającą się z dwóch pomieszczeń w starym domu usytuowanym nad Wisłą na terenie parku, co wyodrębnia ją z terenu o charakterze miejskim. Organizuje wystawy indywidualne i zbiorowe prac artystów plastyków, studentów wyższych szkół plastycznych. Prezentuje takie dyscypliny jak instalacja, sztuka obiektu, malarstwo, rysunek.” (z: http://www.culture.pl/galerie/-/eo_event_asset_publisher/sh2A/content/galeria-nad-wisla)
Od początku 2011 roku aż do teraz zamieszkała (czyt. spasożytowana, z różnymi przerwami) przez Arka Pasożyta. W roku 2011 zapoczątkował cykl spotkań pod tytułem Z20LWBCZ,ŻTB (Za 20 lat wszyscy będą Ci zazdrościć, że tu byłaś/eś) – koncerty, projekcje filmów, ogniska, turnieje w ping-ponga oraz wystawy w specjalnie wyodrębnionej przestrzeni „Moje” (ponad 10 wystaw). W październiku/listopadzie 2012 roku wyremontował część galerii (kuchnia i toaleta, pomoc hydrauliczna dzięki firmie MP Install), po czym zapoczątkował cykl Wystaw integracyjnych, których domeną jest tytułowa integracja.

+
w Wystawie Integracyjnej wezmą udział:

Magda Węgrzyn http://magdawegrzyn.blogspot.com/
Karolina Ciężkowska http://karolinacii.blogspot.com/
Olgę Szczechowską http://lukrowa.blogspot.com/
Agnieszka Szatkowska http://jaguszka.blogspot.com/
Bogna Morawska http://bognamorawska.blogspot.com/ 
Alicja Wieczorek
Informacje na bieżąco: www.pasozyt.blogspot.com
Podsumowanie poprzedniej wystawy integracyjnej: www.pasozyt.blogspot.com/2012/11/integrative-exhibitionwystawa.html

1 komentarz:

  1. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

    OdpowiedzUsuń