19.12.2012

Winter, bike, applications for grants, plans, painting and bollocks. / Zima, rower, wnioski o stypendia, plany, malarstwo i głupoty.

meeting with Aleksandra Mosiołek, press officer of Parasite recently
if Aleksandra agree I will write something about her on blog soon
/ spotkanie z Aleksandrą Mosiołek, rzeczniczką prasowym Pasożyta od niedawna
jak Aleksandra się zgodzi to niebawem przybliżę jej osobę tu na bloguVLOG 8:


HD: http://youtu.be/57kjMlHqwVU&hd=1

*

and some photos
/ i kilka zdjęć
in near time I will paint on this canvas, it's for errand :)
/ niedługo będę malował te płótno, jest na zlecenie :)


gallery at vistula 
/ galeria nad wisłą

*

Some references for my applications for grant
I don't like this funding system for culture sector because, very briefly, I think that produces projects which fit the rules of granting and in my case I must even change my ideas for have money from this but generally sometmimes there is no alternative
I won't say which from who and who write me the reference but here are the best parts of those references:
(only in polish, sorry, you can use maybe google translator ;))

Rekomendacje do mojego wniosku na stypendium
nie lubię takiego systemu dofinansowania kultury, uważam w skrócie, że taki system produkuje projekty, które są wpasowane w regulaminy przyznawania środków i w moim przypadku muszę nawet zmieniać swoje pomysły po to by dostać tak pieniądze, ale ogólnie to czasem nie ma innej możliwości
Nie będę mówił kto co mi pisał i kto w ogóle mi napisał rekomendacje, ale zamieszczę najlepsze fragmenty :) 

"Arkadiusz pozostaje jednym z najbardziej wyrazistych toruńskich artystów młodego pokolenia. (...)

Twórczość Arkadiusza charakteryzuje się wyrazistym, autorskim stylem znakomicie wpisującym się w najnowsze tendencje w sztuce współczesnej. Niezwykle konsekwentnie realizuje swój program artystyczny, a jego działania zostały już zauważone i docenione na ogólnopolskiej scenie artystycznej (...)

Arkadiusz oprócz swojej działalności artystycznej posiada również świetne zdolności organizacyjne, bedąc osobą silnie zaangażowaną w organizowanie i animowanie życia artystycznego w Toruniu. Uważam, że otrzymane stypendium artystyczne Marszałka Województwa Kujawko-Pomorskiego w Dziedzinie Kultury pozwoli mu na zrealizowane ciekawego i oryginalnego projektu zaproponowanego we wniosku""Prowadząc zajęcia (...) miałem możność wspomagać rozwój twórczy niezwykle ciekawej osobowości (Arkadiusza) (...). Obecnie z przyjemnością wspomagam i obserwuję jego dalsze sukcesy artystyczne.

Pan Arkadiusz od samego początku studiów wyróżniał się swoistą dynamiką spostrzeżeń, które w interesujący sposób potrafił wykorzystać we własnej pracy nad projektami wynikającymi z procesu dydaktycznego i zdecydowanie wykraczającymi poza jego zakres. Jest nie tylko zdolny artystycznie, ale również kreatywny, odpowiedzialny i sprawny organizacyjnie. (...) Mimo młodego wieku jest osobą rozpoznawalną na polskim rynku sztuki aktualnej. Dowodem na to może być chociażby fakt, że miesiąc temu był zaproponowany przez (...) jako kandydat do (...) w dziedzinie sztuki wizualne. Zdecydowanie należy podkreślić również wielkie zdolności kuratorskie (...)""Arkadiusz Tadych to artysta, który dał się poznać szerszej publiczności jako artysta zaskakujący i zaangażowany. (...) Obserwując z uwagą jego rozwój artystyczny jesteśmy pod wrażeniem jego wrażliwości na sztukę, spojrzenia na codzienność, na zwykłe życie.  To rzadkie, aby artysta potrafił tak trafnie opisywać rzeczywistość, a jednocześnie akcentował w sposób niezwykle ciekawy swoją w nim obecność.

Wsparcie takich artystów jak Arek, to promowanie nie tylko jego ciekawych i uniwersalnych pomysłów. Jest to jednocześnie wizytówka naszego regionu, jako miejsca, w którym tworzą artyści nietuzinkowi. A wyjątkowość trzeba wspierać. Dostrzegli to już inni – magazyn o sztuce Artluk, oraz Fundacja Bęc Zmiana, którzy nagrodzili tego młodego twórcę (...)"


this means that probably is not bad
/ czyli chyba nie jest źle

Gallery at Vistula in the winter
/ Galeria nad Wisłą zimą


1 komentarz:

 1. What’s Happening i am new to this, I stumbled upon this I have
  found It

  positively useful and it has aided me out loads. I hope to contribute & aid different customers like its helped me.
  Great

  job.
  Also see my web site > http://www.Alboxproperty.com/Albox-weather-information.html

  OdpowiedzUsuń