13.06.2013

Organizational stay before the construction of my "Home" in Elblag / Pobyt organizacyjny przed rozpoczęciem budowy „Domu” w ElbląguNa początek przekopiuje tu relacje, którą napisałem na bloga Przebudzenia (http://www.przebudzenie.art.pl/blog/2013/06/pobyt-organizacyjny-przed-rozpoczeciem-budowy-domu):

W terminie od 3 do 5 czerwca byłem po raz drugi w Elblągu. Przyjechałem by podziałać, pobiegać, porozmawiać, planować, wspólnie z kuratorką „Przebudzenia” pomyśleć co jeszcze trzeba zrobić. Myślę, że czas ten spędziłem efektywnie, a może nawet i efektownie. W ciągu dwóch dni wraz z Kariną rozmawialiśmy z różnymi ciekawymi osobami: decyzyjnymi (m.in. dyrektorem i Radą Rodziców Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1, dyrektorem Zarządu Zieleni Miejskiej), przyjaciółmi i znajomymi Kariny, wolontariuszami, którzy chcą mi pomóc, ale też udzieliliśmy dwóch radiowych wywiadów i poukładaliśmy harmonogram działania.

Koncept na mój „Dom” krystalizuje się z dnia na dzień, a zacznie nabierać wyraźniejszego kształtu gdy zamieszkam w Elblągu. W głównej mierze mówię tu o planie działania, współpracy, koegzystencji z sąsiadami na tym wybranym kawałku terenu Elbląga. Oczywiście nad konstrukcją obiektu też myślę, próbuję orientować się w alternatywnych sposobach budowy miejsc zamieszkania, inspiruje się także chatkami na działkach (w końcu mieszkam aktualnie w Galerii nad Wisłą, która mieści się na działce w Toruniu). Dopiero teraz, po ostatnich rozmowach i spotkaniach organizacyjnych, zaczynam zastanawiać się nad tym, co stanie się prawdziwą osnową tego projektu. Czy rzeczywiste stworzenie obiektu nadającego się do zamieszkania, teraz jak i później, czy też stworzenie miejsca, które zrzeszy ludzi, a w głównej mierze najbliższych sąsiadów. Pewnie mimochodem będę realizował to i to założenie, ale które będzie priorytetem... sam jeszcze do końca nie wiem. Wydaje mi się, że jak już zamieszkam w Elblągu, to wystarczającym będzie bycie otwartym na ludzi, miejsce i bieżącą sytuację. Mam nadzieję, że właśnie „Chętna pomoc” otworzy i da mi dalsze możliwości.

http://www.przebudzenie.art.pl/
> https://www.facebook.com/pages/Przebudzenie/330872436953826?fref=tsBrak komentarzy:

Prześlij komentarz