10.09.2013

HOME (Awekening, Elblag) day 62-68 + first exhibition /// DOM (Przebudzenie, Elbląg) dzień 62-68 + pierwsza wystawa
PODRÓŻ BEZ BOHATERA
malarstwo Kuby Słomkowskiego
kurator: Emil

10.09.2013 (wtorek), godzina 16:30
godzina 17:00 - Mecz w Palanta (kurator sportowy: Kamil Zimnicki)
miejsce:
DOM Arka Pasożyta 
na skwerze pomiędzy blokami na ulicach Władysława IV, Bażyńskiego i Pilgrima w Elblągu


"Pewnego dnia pewien człowiek o imieniu Antuś spotkał malarza. Malarz ten był smutny ,bo nikt nie kupywał jego obrazów. Antuś przyglądał się jego obrazom.Był zachwycony.Postanowił więc polecieć ,malować krajobrazy i pejzaże na innych planetach. Kupił więc rakietę i kilka potrzebnych rzeczy do malowania obrazów."
(fragment opowiadania kuratora w oparciu o obrazy artysty)

Pasożyt chcąc utrzymać swój DOM w Elblągu po jego wyjeździe chce uczynić z niego osiedlowy dom kultury. Na pierwszą wystawę udało mu się namówić Kubę przy okazji tego, że będzie i działa wtedy w Elblągu (projekt KOMPOSTEX, w środę kolacja podsumowująca projekt: https://www.facebook.com/events/167919450067071/ ). Za to Emil to chłopak z osiedla, w ciągu ostatnich dwóch miesięcy chętnie pomagający przy budowie DOMU, a teraz po namowach i lekkiej pomocy Pasożyta debiutuje w nieznanej dotąd sobie roli kuratora wystawy.
--

Kuba Słomkowski (ur. 1982) – absolwent malarstwa Warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. W latach 2004-2005 jako stypendysta programu Erasmus studiował w departamencie sztuk pięknych na Uniwersytecie Complutense w Madrycie. Zdobywca trzeciej nagrody w konkursie Samsung Art Master 2009, laureat pierwszej nagrody w konkursie na logo roku Herberta 2008 oraz zdobywca wyróżnienia honorowego w konkursie „Sztuka w Kropki” 2010. Oprócz malarstwa posługuje się wieloma mediami. Zastanawia się nad znaczeniem wielości przekazów w zależności od medium i wyobrażeń wizualnych: w jakim stopniu obraz, a w jakim czyste ludzkie działania są w stanie dotrzeć do odbiorcy? Artysta działa w kolektywie „Parque nō” (www.parque-no.org).

DOM 
Arka Pasożyta
czas działania: 26.06-?.2015
Projekt „Przebudzenie-?????” (kuratorka: Karina Dzieweczyńska)
organizator: CS Galeria EL w Elblągu
www.pasozyt.blogspot.com, www.przebudzenie.art.pl

PS Całość pisał Pasożyt, więc mogą być błędy.*


Treść i forma. Z Emilem znaleźliśmy (w przestrzeni publicznej!) jabłoń blisko złomu i grusze blisko Multikina/Kauflandu, czyli będą niebawem kompoty.Inne ciekawe rzeczy, które już stoją i służą dobrze DOMU.Nawet mięte do ogródka.


A wszystkie naczynia i rzeczy myje w Szkole obok.


Normalne sytuacje z DOMU:
Jem chleb z pasztetem posmarowanym ketchupem (z Włocławka), coś próbuje skupić się na ogarnaniu internetu, czyli mojej codziennej pracy. Obok Karol i Damian, na zewnątrz Emil i horda dzieciaków zajmujących się rozciąganiem wstążek, które znaleźliśmy.
- Ja tak dużo gadam, taki już jestem wyszczekany. W szkole nawet chcą bym był przewodniczącym klasy, ale ja nie wiem. A co Pan Arek na to? powinienem zostać przewodniczącym klasy?Walki psów rasowych na podwórku, jork vs większe coś, ale chyba łochate jak jork.W DOMU już jest taka ładna podłoga.


Nocka z gitarą.


Zrobiłem tam warsztaty z konstrukcji rzeźbiarsko-przestrzennych ze skręcanych wkrętarkami płyt paździerzowych. Wszyscy się cieszyli, dostałem medal.
Tu Gosia w środku, rozdajemy nagrody, Gosia Woźna organizuje Dzień Zatorza i ogólnie animacyjnie zajmuje się Zatorzem. Pozdrawiam!


Tutaj baraki z Zatorza, piękna okolica, ładne drzwi frontowe. Rzekomo mają gorsze warunki niż ja mam w swojej jurcie.PrzyDOMowy ogródek z porzuconych roślin, z bieniaminkiem na czele.


Ogrodnicy też przyjeżdzają i pomagają w utrzymywaniu zieleni w ładnym wyglądzie.Wcześniej już przy DOMU współpracowywaliśmy z Aresztem Śledczym w Elblągu, ale teraz będzie jeszcze bliższa współpraca.

Pozdrawiam z Elbląga i do zobaczenia na dzisiejszej wystawie!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz