14.12.2013

Brakuje Ci kogoś?/ Do you miss somebody? in progress

pl/
Pierwszy mój projekt został uruchomiony. Wici rozpuszczone, Facebook już też wie. Plakaty rozwieszone- jak zobaczę to udowodnię, na razie nie widziałam.
Brakuje Ci kogoś powstało w wyniku trzech głównych myśli, które zaprzątają moją głowę.
1. Pasożytyzm rzecz jasna. Pod każdą postacią (może jak pada deszcz podłączyć się do czyjegoś parasola, myślę sobie zainspirowana przez Karola P.)
2. Nieobecność.

 • Nieobecność Arka w Bytomiu. 
 • Nieobecność sztuki w sztuce. (Co to jest sztuka? Kto to jest artysta? Do jasnej Anielki!*)
 • Nieobecność jako forma obecności.
 • Nieobecność gościa przy wigilijnym stole (Zbadano nie raz, że nie wpuszczamy do domu niespodziewanego gościa- to po co ten talerz?)
 • Nieobecność niechciana, czyli trochę o tęsknocie.
3. Wspomniane wyżej Święta, tutaj jako atmosfera, która nam coś robi, bez znaczenia jakiej jesteśmy opcji religijnej. Tu też jako talerz, który ponoć w niektórych domach jest miejscem/symbolem kogoś, kto jest daleko, lub nie jest wcale.

Czekam niecierpliwie jak telefon zadzwoni i będę miała pełno roboty.
Zamierzam naprawdę skorzystać z warsztatu aktorskiego i jak najlepiej zbudować postać nieobecnej osoby, tak jak Stanisławski przykazał.


*Ciąg dalszy na ten temat nastąpi

eng/
My first project has just started. I spreaded all to information. Facebook know about it too. Posters are all around the city. I will proove it as soon as possible.
Do you miss somebody is a result of three main thougths that are in my mind:
1. Parasitism of course. In any meaning (when it's raining outside, why don't join sb under his umbrella? Inspired by Karol P.)
2. Absence
 • Absence of Arek, here in Bytom
 • Absence of Art in Art (What is Art? Who is Artist? I ask, huh?*)
 • Absence as a form of Presence
 • Absence of a guest at the Christmas Table (It is proven that we actually do not let in an uninvited guest during the Christmas time- so why do we talk about it?)
 • Absence that is undesired, so it is a bit about longing.
3. Christmas, that are mentioned above. Here as an atmosphere, that is meaningful, no matter what is our religion. Here Christmas comes as a plate that we put on our Tables as a symbol of someone who is missed.

I wait impatiently when my phone will ring and I will have a lot of work to do.
I really intend to use my acting skills and create a character of person that is missed.

*To be continuedOmawiam projekt z Arkiem. Podczas gdy nie był nieobecny.
Here I present my project to Arek. While he wans't absent.Opracowuję projekt. Pod (już) nieobecność Arka.
While working on project. Arek is absent already.2 komentarze:

 1. Zapytań kilka do Pasożyta (Pasożytnicy?):

  1. Czy pasożyt uda zwierzę? W historii typu: moja kochana kotka Lusia z białym wąsikiem i tą słodką szarą skarpetką na prawej tylnej łapce? Po prostu szalała za łiskasem z kurczakiem, nie lubiła mojego szwagra i ostrzyła pazurki na moim ulubionym fotelu z Ikei.

  albo

  2. Czy pasożyt uda wyobrażenie człowieka. Na przykład, T E N mężczyzna, który jest zagubioną połówką jabłka, bratnią duszą w mętliku zdarzeń, ukojeniem, spokojem i szaleństwem jednocześnie. Za którym tęsknie i o którym myślę, a którego nie ma i nie było. Odbijał się jedynie bladym światłem we wszystkich mniej lub bardziej nieudanych zdarzeniach, T Y C H zdarzeniach :). Mogę tak długoooooo ...

  3. Czy pasożyt (nica) posiada przygotowany tzw. briefing form, do użycia przed przystąpieniem do kreacji postaci. Ja chętnie wspomogę w przygotowaniu takowego, bo to zajęcie wielce inspirujące musi być. Trzeba się dobrze przygotować do spotkania, zadać uprzednio odpowiednie pytania, podejść do tematu z powagą i zaangażowaniem. To nie przelewki to zabawa z nieobecnością:).


  OdpowiedzUsuń
 2. Szanowny Panie Anonimowy,
  1 i 2. Liczę się z wszelkimi przejawami braku. Nie widzę powodu, dla którego miałabym omijać trudne zadania. Przypominam sobie kilka kreacji aktorskich - nierzeczywistych postaci, czy wspomnianych zwierząt.
  3. Nie posiadam struktury budowania postaci, nie wiem też czy potrzebuję. Ale chętnie poznam wszelkie sugestie- e-mail jest jawny - zapraszam.
  Martwi mnie trochę, że z mojego opisu projektu Anonimowy nie odczytałeś (łaś) mojego zaangażowania i chęci poświęcenia wiele uwagi i pracy. Nieobecność to Nieprzelewki- zgadzam się.

  OdpowiedzUsuń